Results (Tue 20‑Aug‑2019)

Champions League flag Champions League Qualification
FTApoel Nicosia0‑0Ajax
FTCFR Cluj0‑1Slavia Prague
FTLASK Linz0‑1Club Brugge
England flag England Championship
FTBirmingham2‑0Barnsley
FTDerby1‑2Bristol City
FTHull0‑1Blackburn
FTMiddlesbrough1‑0Wigan
FTSheff Wed1‑0Luton
England flag England League 1
FTAccrington Stanley2‑3Shrewsbury
FTBristol Rovers2‑0Tranmere
FTFleetwood Town1‑1Wycombe
FTGillingham2‑2Blackpool
FTIpswich2‑1AFC Wimbledon
FTMK Dons2‑1Lincoln City
FTOxford Utd2‑4Burton Albion
FTPortsmouth3‑3Coventry
FTRochdale1‑2Sunderland
FTSouthend0‑2Peterborough
England flag England League 2
FTCambridge Utd3‑2Scunthorpe
FTCheltenham2‑0Carlisle
FTCrawley Town1‑2Crewe
FTGrimsby2‑2Colchester
FTMacclesfield0‑1Morecambe
FTMansfield2‑3Leyton Orient
FTOldham0‑1Exeter
FTPlymouth2‑2Salford
FTPort Vale2‑1Forest Green
FTStevenage0‑1Bradford
FTSwindon0‑1Northampton
FTWalsall0‑0Newport County
Argentina flag Argentina Primera Division
FTEstudiantes3‑0Independiente
Asia AFC Cup:: play-off
12:00Ha Noi TT0‑0Altyn Asyr
Brazil flag Brazil Serie B
FTCriciuma0‑2Red Bull Bragantino
FTOeste0‑2Coritiba
Brazil flag Brazil Serie C:: group B
FTVolta Redonda FC RJ2‑2Juventude
Chile flag Chile Primera B
FTCD Santa Cruz2‑3San Luis (Chile)
China flag China Cup
11:35Shanghai SIPG0‑0Shandong Luneng
Colombia flag Colombia Primera A:: clausura
FTDeportivo Pasto4‑0Atletico Huila
Czech Republic flag Czech Republic Cup
FTSK Vysoke Myto0‑2Pardubice
FTSokol Tasovice0‑1SFK Vrchovina
Ecuador flag Ecuador Serie A
FTUniversidad Catolica1‑3CSD Macara
Estonia flag Estonia Cup
FTFC Tarvastu / JK Torva Um1‑4FC Elva
FTFlora Tallinn2‑0Kohtla-Nomme
FTPohja-Sakala0‑3Talinna Kalev
Georgia flag Georgia Erovnuli Liga
FTFC Saburtalo Tbilisi3‑0Dila Gori
FTTorpedo Kutaisi0‑1Dinamo Tbilisi
Germany flag Germany Regionalliga Südwest
FTFC 08 Homburg-Saar2‑1Aalen
Germany flag Germany Regionalliga West
FTAlemannia Aachen3‑0TUS Haltern
FTSV Bergisch Gladbach 090‑4SV Roedinghausen
International flag International Club Friendlies
FTTuRU Duesseldorf2‑4Fortuna Dusseldorf
Paraguay flag Paraguay Cup
FTDeportivo Santani2‑1Sportivo Ameliano
Romania flag Romania Liga II
FTTurris-Oltul3‑1Rapid Bucuresti
Russia flag Russia 1st Division
FTFC Spartak-2 Moscow2‑0Yenisey Krasnoyarsk
Slovakia flag Slovakia Cup
15:00FK Kolarovo0‑0KFC Kalna Nad Hronom
FTFK Kolarovo5‑1KFC Kalna Nad Hronom
FTOFK Tatran Kracunovce1‑4Partizan Bardejov
South Africa flag South Africa Premier League
FTAmazulu0‑0Orlando Pirates
FTMamelodi Sundowns1‑1Cape Town City
Ukraine flag Ukraine Cup
15:00Alliance Lypova Dolyna0‑0FC Uzhhorod
AETAvangard Bziv0‑2FC Vovchyansk
AETKrystal Kherson1‑2Dinaz Vyshgorod
FTAlliance Lypova Dolyna2‑0FC Uzhhorod
FTEnerhiya Nova Kakhovka1‑4Bukovyna Chernivtsi
FTFC Kalush1‑0VPK Agro Magdalinovka
FTFC Lviv2‑1FC Nyva Ternopil
FTFc Nyva-V Vinnytsia5‑1FC Nikopol
FTFC Podillya Khmelnytskyi1‑0Polissya Zhytomyr
FTGirnik Kryvyi Rih0‑1Chaika Petropavlovskaya Borshagovka
FTHirnik Kryvyi Rih0‑1Chaika Petropavlovskaya Borshagovka
FTTavriya Simferopol5‑0Real Pharma Odessa

All kick-offs UK time

Back to top