Results (Wed 24‑Jul‑2019)

Champions League flag Champions League Qualification
FTBATE Borisov2‑1Rosenborg
FTCeltic5‑0Nomme Kalju
FTCFR Cluj1‑0Maccabi Tel Aviv
FTDundalk1‑1FK Qarabag
FTFerencvaros3‑1Valletta
FTMaribor2‑1AIK Solna
FTRed Star Belgrade2‑0HJK Helsinki
Europa League flag Europa League Qualification
FTSlovan Bratislava2‑1Kf Feronikeli
Scotland flag League Cup:: group A
FTHearts2‑1Stenhousemuir
Scotland flag League Cup:: group B
FTRoss County2‑0Forfar
FTSt Johnstone4‑0Brechin
Scotland flag League Cup:: group F
FTPartick Thistle3‑2Clyde
PenAirdrie Utd2‑2Queen's Park
Australia flag Australia FFA Cup
AETFC Bulleen Lions1‑1Moreland Zebras FC
AETMT Druitt Town Rangers FC2‑2Manly United FC
FTAdelaide Olympic FC4‑3Floreat Athena FC
FTDarwin Olympic SC0‑3Edgeworth Eagles
FTMagpies Crusaders United2‑1Coomera Colts SC
FTOlympic FC5‑2Bayswater City
FTOlympic FC5‑2Bayswater City SC
Belarus flag Belarus Cup
AETNaftan Novopolotsk2‑1Neman Grodno
FTFC Baranovichi1‑7Torpedo Zhodino
Brazil flag Brazil Serie B
FTAmerica MG0‑0Oeste
FTAtletico Goianiense1‑2Botafogo SP
FTCoritiba2‑0Vila Nova
FTCRB2‑0Criciuma
FTFigueirense0‑1Parana
FTGuarani Campinas0‑1Cuiaba
FTLondrina EC3‑1Vitoria
FTRed Bull Bragantino2‑1Ponte Preta
FTSao Bento1‑1Operario
China flag China Cup
AETShandong Luneng2‑1Beijing Guoan
FTGuangzhou Evergrande0‑2Shanghai SIPG
FTTianjin Quanjian0‑4Dalian Professional
FTTianjin Teda1‑3Shanghai Shenhua
Costa Rica flag Costa Rica Primera DivisiĆ³n:: apertura
FTAdr Jicaral1‑1C.S. Cartagines
Egypt flag Egypt Premier League
FTAl Mokawloon Al Arab1‑3Al Ahly
FTEl Zamalek3‑1Ismaily SC
Finland flag Finland Ykkonen
FTJaro4‑3AC Oulu
International flag International Champions Cup:: play-off
FTBayern Munich1‑0AC Milan
PenGuadalajara0‑0Atletico Madrid
PenJuventus1‑1Inter Milan
PenReal Madrid2‑2Arsenal
International flag International Club Friendlies
17:00Pacos Ferreira0‑0Estoril-Praia
17:30Alverca0‑0Belenenses
19:00Aves0‑0Famalicao
FTAmorebieta2‑5Osasuna
FTBoavista0‑2Nice
FTBraga0‑0Monaco
FTBrescia1‑0Ciliverghe Mazzano
FTBury0‑3Blackburn
FTChievo1‑2Cagliari
FTDoncaster0‑2Huddersfield
FTFeyenoord2‑2Angers
FTForest Green3‑4Bristol City
FTFortuna Dusseldorf1‑0Rayo Vallecano
FTGD Chaves1‑0Rio Ave
FTGetafe3‑0CF Rayo Majadahonda
FTGil Vicente1‑1Moreirense
FTHull0‑2Amiens
FTKitchee1‑6Man City
FTLazio5‑0Entella
FTLincoln City1‑2Stoke
FTMaritimo0‑2Luton
FTNapoli3‑3Cremonese
FTNorwich1‑3Brentford
FTPortimonense1‑2Lille
FTRaja Casablanca0‑0Leganes
FTReading4‑2Peterborough
FTReal Mallorca3‑0CF Platges de Calvia
FTReims2‑0Metz
FTSampdoria4‑0Pro Patria
FTSassuolo5‑0Real Vicenza
FTSouthend2‑1Millwall
FTSparta Rotterdam3‑3Den Bosch
FTToulouse3‑2Al Arabi
FTUdinese2‑3Al Hilal
FTVitesse Arnhem1‑1Sivasspor
FTWalsall1‑5Aston Villa
FTWigan0‑0Everton
Norway flag Norway OBOS-ligaen
FTSogndal0‑1IK Start
Republic of Korea flag Republic of Korea K-League 1
FTUlsan Hyundai2‑2Sangju Sangmu
Russia flag Russia 1st Division
FTChayka Peschanokopskoye0‑2SKA-Khabarovsk
FTFakel1‑2FC Baltika Kaliningrad
FTFC Chertanovo Moscow1‑0FC Rotor Volgograd
FTFC Khimki4‑0Yenisey Krasnoyarsk
FTFC Krasnodar-21‑1FC Tekstilshchik Ivanovo
FTFC Spartak-2 Moscow2‑0FC Nizhny Novgorod
FTNeftek. Nizhnekamsk1‑1Luch Energiya Vladivostok
FTShinnik Yaroslavl1‑1Torpedo Armavir
FTTomsk2‑0Avangard Kursk
FTTorpedo Moscow2‑2Mordovya
Russia flag Russia 2nd Division:: center
FTArarat Moscow2‑3FC Zorkij Krasnogorsk
FTFC Dynamo Bryansk 2‑0FC Rotor Volgograd II
FTFC Salyut Belgorod0‑1FC Sokol Saratov
FTFK Ryazan0‑0Khimik-Arsenal
FTKaluga2‑0Kvant Obninsk
FTMetalurg Lypetsk4‑0Strogino
Russia flag Russia 2nd Division:: south
FTBiolog Novokubansk1‑1FC Volgar
FTDruzhba Maikop1‑0FK Makhachkala
FTFC Spartak Nalchik4‑2FC Alania Vladikavkaz
FTFC Spartak Vladikavkaz0‑2Dinamo Stavropol
FTLegion-Dynamo1‑1FC Chernomorets Novorossiysk
FTSKA Rostov1‑2Krasnodar 3
FTUrozhay Krasnodar1‑1FC Mashuk-KMV Pyatigorsk
Russia flag Russia 2nd Division:: Ural/Povolzhye
FTAkron Tolyatti1‑0FC Zvezda Perm
FTFC Chelyabinsk1‑0FC Ufa II
FTFC Nosta Novotroitsk2‑4FC Kamaz Naberezhnye Chelny
FTFC Volga Ulyanovsk1‑0Tyumen
FTUral-D Yekaterinburg2‑1Lada SOK
FTZenit Izhevsk2‑1FC Lada Togliatti
Russia flag Russia 2nd Division:: west
FTFC Pskov-7472‑0Veles
FTFK Kolomna0‑0Znamya
FTLUKI-ENERGIYA V.LUKI0‑0FC Murom
FTOlimp Khimki1‑3Leningradets
FTRodina2‑3FC Kazanka Moscow
FTZenit St. Petersburg II2‑0FC Dolgoprudny
FTZvezda Saint Petersburg0‑1Torpedo Vladimir
South America Copa Libertadores:: play-off
FTGodoy Cruz2‑2Palmeiras
FTLDU de Quito3‑1Olimpia
FTRiver Plate0‑0Cruzeiro
South America Copa Sudamericana
FTClub Atletico Penarol1‑2Fluminense
Sweden flag Sweden Superettan
FTGais1‑0Norrby
USA flag USA USL Championship
FTOrange County SC4‑1Reno 1868 FC

All kick-offs UK time

Back to top