Results (Thu 11‑Jul‑2019)

Europa League flag Europa League Qualification
FTAberdeen2‑1RoPS Rovaniemi
FTAEK Larnaca1‑0Petrocub-Hincesti
FTAlashkert3‑1Makedonija GjP
FTBalzan3‑4NK Domzale
FTBrann2‑2Shamrock Rovers
FTBreidablik0‑0FC Vaduz
FTBrondby4‑1Inter Turku
FTCliftonville0‑1Haugesund
FTConnah's Quay Nomads1‑2Kilmarnock
FTCork City0‑2FC Progres Niederkorn
FTCrusaders2‑0B36 Torshavn
FTDebrecen3‑0Kukesi
FTDinamo Tbilisi6‑0UE Engordany
FTDunajska Streda1‑1Cracovia
FTEuropa FC0‑0Legia Warsaw
FTFC Academy Pandev0‑3Zrinjski Mostar
FTFK Cukaricki3‑0Banants
FTFK Kauno Zalgiris0‑2Apollon Limassol
FTFK Riteriai1‑1KI Klaksvik
FTFK Zeta Golubovci1‑5Fehervar FC
FTFlora Tallinn2‑0Radnicki Nis
FTFola Esch1‑2Chikhura
FTHonved3‑1Zalgiris
FTKF Laci1‑1Hapoel Be'er Sheva
FTKuPS Kuopio2‑0FC Vitebsk
FTLiepajas Metalurgs1‑1Dinamo Minsk
FTMaccabi Haifa2‑0NS Mura
FTMalmo7‑0Ballymena
FTMolde7‑1KR Reykjavik
FTNK Siroki Brijeg1‑2Kairat Almaty
FTOlimpija Ljubljana2‑3RFS
FTOrdabasy1‑0Torpedo Kutaisi
FTPyunik3‑3Shkupi
FTRadnik Bijeljina2‑0Spartak Trnava
FTRuzomberok0‑2Levski Sofia
FTSabail2‑3CS Uni Craiova
FTShakhtyor Soligorsk1‑0Hibernians FC
FTSperanta0‑3Neftchi Baku
FTSt Patricks0‑2IFK Norrkoping
FTSteaua Bucharest2‑0Milsami Orhei
FTStjarnan2‑1Lev Tallinn
FTTrans Narva0‑2Buducnost Podgorica
FTVentspils3‑0Teuta
Africa Kagame Cup:: group C
FTAPR FC4‑0Heegan FC
FTProline1‑2Green Eagles
Africa Cup of Nations Quarter-finals
FTMadagascar0‑3Tunisia
PenIvory Coast1‑1Algeria
Brazil flag Brazil Cup
FTCA Paranaense1‑1Flamengo
FTGremio1‑1Bahia
FTPalmeiras1‑0Internacional
Canada Canadian Championship
FTCavalry FC0‑0Vancouver
FTHFX Wanderers FC2‑3Ottawa Fury Ottawa Fury
FTYork 9 FC2‑2Montreal
Chile flag Chile Cup
PenUnion Espanola0‑0Melipilla
China flag China Super League
FTTianjin Teda0‑3Guangzhou Evergrande
Finland flag Finland Kakkonen:: group A
FTJIPPO3‑0FC Kiffen
Germany flag Germany Regionalliga Bayern
FTFV Illertissen2‑0FC Memmingen
Iceland flag Iceland 1st Deild
19:15Afturelding0‑0Throttur Reykjavik
19:15Fjoelnir0‑0Keflavik
19:15Haukar0‑0Grotta
19:15Magni0‑0Thor Akureyri
19:15UMF Njardvik0‑0Vikingur Olafsvik
FTFram Reykjavik2‑1Leiknir Reykjavik
International flag International Club Friendlies
FTAccrington Stanley2‑1Marseille
FTGuiseley1‑2Leeds
FTKRC Genk4‑1Maccabi Tel Aviv
FTSC Rheindorf Altach2‑3West Ham
FTSV Sonsbeck0‑3Fortuna Dusseldorf
FTTondela2‑1Anadia
FTTorino8‑1Bormiese
FTTranmere0‑6 Liverpool
FTUSK Anif1‑4Istanbul Basaksehir
FTYeni Malatyaspor0‑2Rapid Bucuresti
PenCova da Piedade1‑1Birmingham
USA flag USA USL Championship
FTBethlehem Steel FC3‑4New York Red Bulls II
USA flag USA USL League One
FTOrlando City B1‑1Chattanooga
USA flag USA US Open Cup
FTAtlanta United FC2‑0Saint Louis FC
FTLos Angeles FC0‑1Portland
FTMinnesota United FC6‑1New Mexico United
PenOrlando1‑1New York City

All kick-offs UK time

Back to top