Results (Wed 17‑Jul‑2019)

Champions League flag Champions League Qualification
FTAIK Solna3‑1Ararat Armenia
FTCeltic2‑1FK Sarajevo
FTCFR Cluj3‑1FC Astana
FTFK Qarabag2‑0Partizan Belgrade
FTLudogorets2‑3Ferencvaros
FTMaribor2‑0Valur Reykjavík
FTPiast Gliwice1‑2BATE Borisov
FTRosenborg4‑0Linfield
PenRiga FC0‑0Dundalk
PenSutjeska1‑1Slovan Bratislava
Europa League flag Europa League Qualification
FTChikhura2‑1Fola Esch
Scotland flag League Cup:: group C
FTStirling1‑6Arbroath
Scotland flag League Cup:: group D
PenCove Rangers0‑0Dundee
Scotland flag League Cup:: group F
FTClyde1‑3Hamilton
Scotland flag League Cup:: group H
FTDunfermline6‑0Albion
FTSt Mirren1‑0Edinburgh City
Africa Cup of Nations Bronze
FTTunisia0‑1Nigeria
Argentina flag Argentina Copa Argentina
PenGimnasia Y Esgrima Mendoza1‑1River Plate
Brazil flag Brazil Serie B
FTCoritiba2‑1Sao Bento
FTPonte Preta0‑0Atletico Goianiense
China flag China Super League
FTBeijing Guoan2‑1Beijing Renhe
FTShandong Luneng2‑1Tianjin Quanjian
FTShanghai SIPG3‑0Hebei Zhongji
FTShenzhen Ruby FC0‑2Chongqing Lifan
FTWuhan Zall1‑1Jiangsu Sainty
Colombia flag Colombia Primera A:: clausura
FTAtlético Bucaramanga0‑1Deportivo Cali
Finland flag Finland Kakkonen:: group C
FTGBK1‑1PK-37
International flag Friendlies
20:00Papua New Guinea0‑0Tonga
21:00New Caledonia0‑0Tuvalu
International flag International Champions Cup:: play-off
FTFiorentina2‑1Guadalajara
International flag International Club Friendlies
16:00Feirense0‑0Moreirense
FTAD Oliveirense0‑0Tondela
FTAmorebieta1‑3Eibar
FTAZ Alkmaar0‑2Gent
FTBesiktas2‑1Pendikspor
FTBrest2‑1Lorient
FTCagliari5‑0Real Vicenza
FTDagenham0‑4Charlton
FTErzgebirge Aue4‑1Hertha Berlin
FTFeirense3‑1Arouca
FTFeyenoord0‑3Panathinaikos
FTFiorentina0‑0Bari
FTFirst Vienna FC1‑4Union Berlin
FTIstanbul Basaksehir1‑5Borussia Monchengladbach
FTJahn Regensburg2‑3Hoffenheim
FTMainz2‑0Rayo Vallecano
FTMan Utd4‑0Leeds
FTMansfield1‑3Blackburn
FTOrleans0‑1Angers
FTPacos Ferreira2‑2Penafiel
FTPSV Eindhoven0‑2Wolfsburg
FTRio Ave0‑1Vitoria Guimaraes
FTRochdale1‑3Huddersfield
FTRoeselare1‑1Royal Excel Mouscron Peruwelz
FTRot-Weiss Oberhausen0‑1Heracles Almelo
FTSampdoria5‑0Sellero Novelle
FTSan Jose1‑1Real Valladolid
FTSint Truidense VV1‑2Lommel Utd
FTSPAL3‑1ND Gorica
FTVerona1‑1Top 22
FTVfL Bochum 18481‑2Barnsley
FTWaasland-Beveren0‑3Lens
FTWillem II0‑3Sparta Rotterdam
FTWrexham1‑3Stoke
Latvia flag Latvia Cup
FTFK Karosta4‑1Cargo/DFA
Malaysia flag Malaysia Super League
FTPahang3‑1FELDA United
Russia flag Russia 2nd Division:: west
FTFC Kazanka Moscow2‑1FK Kolomna
South America Copa Sudamericana
FTLa Equidad2‑1Royal Pari Sion
Thailand flag Thailand Cup
FTBangkok United3‑1BEC Tero Sasana
FTBankhai United1‑4Trat FC
FTBuriram United5‑0Rayong FC
FTCustoms United1‑4Chiangrai United
FTMuang Thong United0‑2Port Authority FC
FTNakhon Ratchasima FC4‑0Surat Thani
FTNakhon Si United0‑2Ratchaburi FC
FTThai Honda FC3‑2Pattaya United
USA flag USA USL League One
23:00Chattanooga0‑0North Texas SC
Vietnam flag Vietnam V-League
FTHa Noi TT1‑1Hoang Anh Gia Lai
FTHo Chi Minh City FC3‑2Da Nang
FTKhanh Hoa Nha Trang1‑0Binh Duong
FTNam Dinh4‑2FLC Thanh Hoa
FTQNK Quang Nam1‑2Hai Phong
FTThan Quang Ninh1‑0Viettel

All kick-offs UK time

Back to top