Results (Thu 01‑Aug‑2019)

Europa League flag Europa League Qualification
AETApollon Limassol3‑1Shamrock Rovers
AETBrondby4‑1Lechia Gdansk
AETFC Vaduz2‑0Videoton
AETZrinjski Mostar2‑1FC Utrecht
FTAberdeen5‑0Chikhura
FTAEL Limassol0‑1Aris Thessaloniki
FTAtromitos3‑2Dunajska Streda
FTCrusaders1‑4Wolverhampton
FTDebrecen1‑4Torino
FTDinamo Tbilisi3‑0Gabala FK
FTEintracht Frankfurt2‑1Flora Tallinn
FTEsbjerg0‑0Shakhtyor Soligorsk
FTFC Astana4‑1FC Santa Coloma
FTFK Baumit Jablonec0‑0Pyunik
FTGzira United FC2‑2Ventspils
FTHacken0‑3AZ Alkmaar
FTKairat Almaty1‑1Hapoel Be'er Sheva
FTKI Klaksvik0‑1FC Luzern
FTKuPS Kuopio0‑0Legia Warsaw
FTLevski Sofia0‑4AEK Larnaca
FTLiepajas Metalurgs0‑1IFK Norrkoping
FTLinfield1‑0HB Torshavn
FTLudogorets4‑0Valur Reykjavík
FTMaccabi Haifa2‑1Strasbourg
FTMalmo3‑2NK Domzale
FTNeftchi Baku3‑0Arsenal Tula
FTOlimpija Ljubljana0‑1Yeni Malatyaspor
FTOrdabasy2‑3Mlada Boleslav
FTPartizan Belgrade3‑0Connah's Quay Nomads
FTProgres Niederkorn0‑0Rangers
FTRiga FC2‑1Piast Gliwice
FTSheriff Tiraspol1‑1Partizan Belgrade
FTSpartak Trnava3‑1Lokomotiv Plovdiv
FTSteaua Bucharest2‑3Alashkert
FTStjarnan1‑3Espanyol
FTSturm Graz2‑1Haugesund
FTViitorul Constanta2‑1Gent
FTVitoria Guimaraes4‑0Jeunesse Esch
FTZorya Luhansk1‑0FK Buducnost
PenCS Uni Craiova0‑0Honved
PenNK Osijek1‑0CSKA Sofia
Bolivia flag Bolivia Primera Division:: clausura
FTAurora2‑2The Strongest
Colombia flag Colombia Copa:: play-off
FTCD Once Caldas2‑1America de Cali
FTDeportivo Cali1‑0CD Real San Andres
FTLa Equidad3‑2Deportivo Pasto
CONCACAF CONCACAF League
FTBelmopan Bandits SC1‑3Deportivo Saprissa
FTForge FC2‑1Antigua Guatemala
FTSV Robinhood0‑0AS Capoise
Estonia flag Estonia Cup
16:00FcF Jarva-Jaani0‑0Tartu JK Welco
16:00FcF Jarva-Jaani0‑0Tartu JK Welco
FTJK Loo0‑1Tallinna FC Eston Villa II
FTPohja-Tallinna JK Volta II6‑0Fc Jogeva Wolves
Finland flag Finland Kakkonen:: group C
FTSJK Akatemia6‑0Kajha
International flag International Club Friendlies
FTDenizlispor0‑0Goztepe
FTLevante1‑1Huesca
FTMalaga0‑2Real Mallorca
FTMLS All-Stars0‑3Atletico Madrid
FTNumancia1‑1Athletic Bilbao
FTSPAL5‑0Virtus Bolzano
FTSPAL3‑1FC Obermais
Russia flag Russia 2nd Division:: center
FTFC Rotor Volgograd II0‑3FC Salyut Belgorod
FTFC Sokol Saratov3‑0Ararat Moscow
FTFC Zorkij Krasnogorsk 1‑3Saturn Ramenskoye
FTKhimik-Arsenal0‑0Metalurg Lypetsk
FTKhimki 20‑2FK Ryazan
FTKvant Obninsk0‑2FC Dynamo Bryansk
FTStrogino2‑1Kaluga
Russia flag Russia 2nd Division:: south
FTDinamo Stavropol1‑2Druzhba Maikop
FTFC Alania Vladikavkaz2‑1Anzhi Makhachkala
FTFC Chernomorets Novorossiysk1‑1FC Spartak Nalchik
FTFC Mashuk-KMV Pyatigorsk0‑0Biolog Novokubansk
FTFC Volgar1‑0SKA Rostov
FTFK Makhachkala2‑0Urozhay Krasnodar
FTInter Cherkessk1‑0FC Spartak Vladikavkaz
FTKrasnodar 34‑1Legion-Dynamo
Russia flag Russia 2nd Division:: Ural/Povolzhye
FTFC Kamaz Naberezhnye Chelny4‑0FC Volga Ulyanovsk
FTFC Ufa II2‑3Akron Tolyatti
FTFC Zvezda Perm2‑2Ural-D Yekaterinburg
FTLada SOK1‑1FC Nosta Novotroitsk
FTLada Tolyatti0‑4FC Chelyabinsk
FTTyumen5‑3Zenit Izhevsk
Russia flag Russia 2nd Division:: west
FTFC Dolgoprudny3‑1LUKI-ENERGIYA V.LUKI
FTFC Kazanka Moscow0‑0Olimp Khimki
FTFC Murom1‑0FK Kolomna
FTLeningradets3‑0FC Pskov-747
FTTorpedo Vladimir2‑1Zenit St. Petersburg II
FTVeles3‑0Zvezda Saint Petersburg
FTZnamya2‑1Rodina
South America Copa Libertadores:: play-off
FTBoca Juniors2‑0CA Paranaense
FTCerro Porteno2‑1San Lorenzo
FTInternacional2‑0CD Nacional
PenFlamengo2‑0Emelec
South America Copa Sudamericana
FTAtletico MG2‑0Botafogo ASF
Sweden flag Sweden Superettan
FTMjallby AIF1‑1Norrby
USA flag USA USL Championship
FTBethlehem Steel FC0‑3Hartford Athletic
FTNew Mexico United3‑0El Paso Locomotive
USA flag USA USL League One
FTLansing Ignite FC2‑0Chattanooga

All kick-offs UK time

Back to top