Results (Tue 02‑Apr‑2019)

  England Premier League
FTWatford4‑1Fulham
FTWolverhampton2‑1Man Utd
  England Championship
FTMiddlesbrough0‑1Bristol City
FTSwansea3‑0Brentford
  England League 2
FTBury0‑3Cambridge Utd
FTOldham2‑0Tranmere
  England National League
FTAFC Fylde1‑1Dagenham
FTBromley2‑1Leyton Orient
FTEastleigh0‑3Barnet
  England National League South
FTTorquay3‑1Chelmsford
  England National League North
FTSpennymoor Town3‑2Guiseley
  Scotland Championship
FTAyr1‑1Morton
FTInverness CT1‑2Ross County
FTQueen of Sth1‑1Falkirk
  Scotland League 1
FTBrechin0‑3Montrose
FTDumbarton3‑3Airdrie Utd
 Algeria Ligue 1
FTCS Constantine1‑1ES Setif
FTMC Oran1‑0Olympique de Medea
FTNA Hussein Dey1‑0MC Alger
  Argentina Primera Division
FTColon0‑0San Martin de San Juan
 Argentina Primera B Metropolitana
FTJusto Jose de Urquiza0‑1Colegiales
FTSan Telmo1‑1Deportivo Riestra
 Argentina Primera B Nacional
FTClub Atletico Platense1‑0Gimnasia Jujuy
 Argentina Primera D
FTCA Lugano0‑2Central Espanol
FTDefensores de Cambaceres1‑2Real Pilar
FTPuerto Nuevo0‑3Argentino de Merlo
 Asia AFC Cup:: group B
FTAL Jazeera Club Amman4‑0Al-Ittihad Sc Aleppo
FTAl-Najma Manama0‑1Al Kuwait SC
 Asia AFC Cup:: group F
FTHa Noi TT0‑1Yangon United
FTNagaworld FC1‑5Tampines Rovers FC
 Asia AFC Cup:: group H
FTHome United FC1‑0Lao FC
FTPSM Makassar1‑1Kaya Fc-Iloilo
 Austria Erste Liga
FTVorwaerts Steyr1‑1Kapfenberger SV
  Belgium First Division A:: Championship
FTRoyal Antwerp1‑0KRC Genk
  Belgium First Division A:: EL play-off: group B
FTCercle Brugge3‑3Zulte-Waregem
FTMouscron Peruwelz0‑2Union St.-Gilloise
FTWaasland-Beveren2‑3Kortrijk
 Brazil Cup
22:15CRB0‑0Bahia
 Brazil Paulista A1:: Trophy Interior: play-off
FTMirassol0‑1Red Bull Brasil
 Bulgaria Cup
PenEtar1‑1Lokomotiv Plovdiv
 Costa Rica Primera DivisiĆ³n:: clausura
FTDeportiva San Carlos5‑1Limon
FTLD Alajuelense1‑0Grecia
 Croatia 1st League
FTHNK Gorica0‑2Lokomotiva Zagreb
FTRijeka2‑0Slaven Belupo
 Czech Republic Cup
FTSlavia Prague5‑0MFK Karvina
PenTeplice2‑2Sparta Prague
 Denmark 2nd Division:: group 2
FTVanlose IF2‑2Skovshoved IF
 Ecuador Serie A
FTGuayaquil City1‑1CD America de Quito
 Egypt Premier League
FTAl-Ittihad Al-Sakandary0‑2Al Ahly
FTENPPI1‑0El Entag El Harby
FTIsmaily SC2‑0Al Mokawloon Al Arab
 Estonia Premium liiga
FTNomme Kalju0‑3Flora Tallinn
FTTammeka Tartu0‑3Paide Linnameeskond
  Cup
FTOlympique Lyonnais2‑3Rennes
 Georgia Erovnuli Liga
FTDinamo Batumi0‑0Chikhura
FTFC Locomotive Tbilisi0‑1FC WIT Georgia
  DFB Cup
AETAugsburg1‑2RB Leipzig
FTSC Paderborn 070‑2Hamburger
 Germany Regionalliga Bayern
FTFC Pipinsried1‑1Ingolstadt II
FTVfR Garching3‑2SV Heimstetten
 Hungary Cup
FTMezokovesd-zsory1‑2Debrecen
 Ireland League Cup
FTDerry City3‑0Longford
FTShelbourne1‑2University College Dublin
 Israel Cup
FTMaccabi Netanya FC1‑0Hapoel Hadera
  Italy Serie A
FTAC Milan1‑1Udinese
FTCagliari0‑2Juventus
  Italy Serie B
FTBenevento3‑1Carpi
FTCrotone2‑0Perugia
FTLivorno1‑3Cremonese
FTPadova1‑2Ascoli
FTSpezia2‑1Salernitana
FTVenezia1‑1Cittadella
FTVerona2‑2Brescia
  Italy Serie C:: group A
18:30As Pro Piacenza 19190‑0ASDC Gozzano
FTAlessandria2‑1Pro Vercelli
 Jordan Division 1
FTAl Arabi Jordan3‑2Mansheyat Bani Hasan
FTBlama1‑0Ittihad Al Ramtha
 Lithuania A Lyga
FTVilniaus Riteriai3‑1FK Palanga
 Moldova National Division
FTFC Sfintul Gheorghe2‑0Codru
FTZimbru0‑2Speranta
 Morocco Botola Pro
FTFUS Rabat0‑0Difaa El Jadida
FTOlympic Club de Safi2‑1Hassania Agadir
FTRapide Club Oued Zem1‑0MAT Tetouan
FTYoussoufia Berrechid1‑1MCO Oujda
  Netherlands Eredivisie
FTFC Groningen1‑0De Graafschap
FTHeracles Almelo3‑4Willem II
FTVitesse Arnhem2‑2AZ Alkmaar
  Poland Ekstraklasa
FTArka Gdynia0‑0Lechia Gdansk
FTCracovia2‑1Korona Kielce
FTSlask Wroclaw0‑0Miedz Legnica
FTZaglebie Lubin1‑1Gornik Zabrze
 Portugal Cup
FTBraga1‑1Porto
  Republic of Korea K-League 1
FTGyeongnam FC3‑3Jeonbuk Motors
FTUlsan Hyundai2‑1FC Seoul
 Saudi Arabia Cup
FTAl-Taawon3‑0Al-Wehda
 Slovakia Cup
FTMSK Zilina1‑1Zemplin
 South America Copa Sudamericana
FTMineros Guayana1‑0Sol de America
 South America Sudamericano U17:: final
21:30Chile U170‑0Ecuador U17
  Spain LaLiga Santander
FTAtletico Madrid2‑0Girona
FTEspanyol1‑1Getafe
FTVillarreal4‑4Barcelona
 Sweden Superettan
FTJoenkoepings Soedra0‑1Halmstads
 Switzerland Challenge League
FTFC Vaduz1‑1Wil
FTSC Kriens2‑2Aarau
FTSchaffhausen1‑3Winterthur
 Tunisia Ligue I
FTBen Guerdane0‑2Etoile du Sahel
 Turkey 1st Lig
FTAltinordu Fk0‑3Osmanlispor
FTGenclerbirligi1‑1Boluspor
FTIstanbulspor AS2‑1Eskisehirspor
FTKardemir0‑1Adanaspor
 Turkey 3rd Lig:: group 3
FTAnkara Adliyespor3‑0Serik Belediyespor
 Turkey Cup
FTGalatasaray0‑0Yeni Malatyaspor
  Uganda Super League
FTExpress FC2‑0Paidha Black Angels
FTJinja SSS2‑1Bright Stars FC
  Ukraine Premier League:: relegation
FTKarpaty Lviv4‑0Vorskla Poltava
  USA USL Championship
FTTacoma Defiance2‑1Sacramento Republic

All kick-offs UK time

Back to top