Results (Fri 12‑Apr‑2019)

  England Premier League
FTLeicester0‑1Newcastle
  Scotland Championship
FTDundee Utd2‑1Ayr
  Wales Premier League
FTAberystwyth0‑0Cefn Druids
FTBala Town1‑4Connah's Quay Nomads
FTCaernarfon4‑1Newtown
 Argentina Primera D
FTArgentino de Merlo2‑0Juventud Unida San Miguel
FTPuerto Nuevo2‑1Claypole
  Australia Hyundai A-League
FTBrisbane2‑1Wellington
 Austria Erste Liga
FTAmstetten2‑1FC Liefering
FTFC Juniors OO4‑0Austria Vienna
FTKapfenberger SV3‑2SV Lafnitz
FTSK Austria Klagenfurt2‑2SV Horn
FTSV Ried3‑0Floridsdorfer AC
FTWiener Neustadt0‑0WSG Wattens
 Azerbaijan 1st League
FTFK MOIK Baku2‑1Kesla FK II
FTShabail II2‑3FK Qaradag Lokbatan
FTZira IK II2‑1Turan Tovuz
 Bahrain Premiere League
FTAl Hala2‑1Al Riffa
FTAl Hidd2‑1Al Budaiya
  Belarus Premier
FTDnepr Mogilev1‑2Slavia Mozyr
 Belgium First Division B:: relegation
FTLommel Utd3‑0Tubize
 Brazil Cup
FTSantos3‑0Atletico Goianiense
 Bulgaria First Professional League:: relegation: group 2
FTSeptemvri Sofia1‑0Lokomotiv Plovdiv
FTSlavia Sofia3‑5Dunav Ruse
  China Super League
FTGuangzhou R&F2‑1Shanghai Shenhua
 Colombia Copa:: group C
FTMillonarios1‑1Llaneros FC
 Colombia Copa:: group F
FTAtletico FC0‑1America de Cali
 CONCACAF Champions League
FTSporting KC2‑5Monterrey
 Croatia 1st League
FTNK Osijek2‑0Rudes Zagreb
  Czech Republic 1st League
FTTeplice1‑2Bohemians 1905
 Czech Republic 2nd league
FTHradec Kralove0‑1Vysocina Jihlava
FTUsti nad Labem2‑1SK Prostejov
FTVitkovice1‑2Ceske Budejovice
FTZnojmo1‑1FC Vlasim
  Denmark Superliga:: relegation: group 1
FTVejle3‑0AC Horsens
 Egypt Premier League
FTSmouha SC2‑0El Entag El Harby
  France Ligue 1
FTDijon0‑0Amiens
FTNantes2‑1Olympique Lyonnais
  France Ligue 2
FTAC Ajaccio1‑2Grenoble
FTBeziers1‑3Red Star F.C.
FTChamois Niortais0‑0Auxerre
FTLens0‑0Valenciennes
FTMetz2‑1Chateauroux
FTNancy2‑3Brest
FTOrleans2‑1Clermont
FTSochaux1‑3Le Havre
FTTroyes1‑0Gazelec Ajaccio
  France National
FTAvranches5‑1Entente SSG
FTChambly Thelle2‑2Marignane Gignac
FTDunkerque0‑0Cholet
FTLe Mans2‑1Lyon Duchere
FTPau2‑1Laval
FTQuevilly3‑1Concarneau
FTTours2‑0Bourg Peronnas
FTVillefranche1‑1Drancy
 Georgia Erovnuli Liga
FTDinamo Tbilisi1‑0Dila Gori
FTFC Locomotive Tbilisi1‑2Sioni
  Germany Bundesliga
FTNurnberg1‑1Schalke
  Germany 2nd Bundesliga
FTErzgebirge Aue0‑1Heidenheim
FTUnion Berlin2‑2Jahn Regensburg
  3rd Liga
FTMeppen0‑2Hallescher FC
 Germany Regionalliga Bayern
FTIngolstadt II3‑2TSV Buchbach
 Germany Regionalliga Nord
FTSV Drochtersen/Assel1‑1FC Hansa Lueneburg
 Germany Regionalliga Nordost
FTFSV Optik Rathenow0‑1Berliner AK 07
FTFSV Wacker 90 Nordhausen1‑2Chemnitzer FC
 Germany Regionalliga Südwest
FT1. FSV Mainz 05 II2‑0FSV Frankfurt
 Germany Regionalliga West
FTVerl1‑2Borussia Mönchengladbach II
 Iran Pro League
FTPadideh Khorasan FC3‑0Naft Masjed Soleyman FC
FTSanat Naft Abadan FC1‑0FC Pars Jonoubi Jam
FTSepahan0‑1Esteghlal
FTSepidrood Rasht SC3‑1Tractor Sazi Tabriz FC
  Ireland 1st Division
FTCabinteely3‑2Athlone
FTDrogheda0‑0Shelbourne
FTGalway Utd1‑2Cobh Ramblers
FTLimerick FC1‑1Wexford Youths
 Ireland Premier Division
FTCork City1‑1St. Patricks Athletic
FTFinn Harps0‑1Bohemian FC
FTShamrock Rovers2‑1Waterford
FTSligo Rovers2‑1Dundalk
FTUniversity College Dublin0‑2Derry City
 Israel Leumit League:: promotion
FTHapoel Ashkelon2‑0Hapoel Afula
 Israel Leumit League:: relegation
FTHapoel Bnei Lod4‑1Hapoel Rishon Lezion
FTHapoel Marmorek2‑0Hapoel Iksal
FTHapoel Nir Ramat HaSharon0‑0Hapoel Petah Tikva
FTMaccabi Ahi Nazareth1‑0Hapoel Ironi Akko
  Italy Serie B
FTPescara1‑1Perugia
 Jordan Division 1
FTAl Tora2‑0Shabab Al Hussein
 Kenya Super League
FTAdministration Police FC2‑2Thika United
FTCoast Stima5‑2Kangemi Allstars
FTEldoret Youth FC2‑1Wazito FC
FTFC Talanta3‑3Fortune Sacco
FTNairobi City Stars2‑1Modern Coast Rangers FC
 Malaysia Super League
FTKedah3‑0Terengganu
FTSelangor1‑1Perak
 Moldova National Division
FTFC Sfintul Gheorghe0‑3Sheriff Tiraspol
FTMilsami Orhei3‑0Zimbru
 Namibia Premier League
FTAfrican Stars FC1‑0Eleven Arrows
FTBlack Africa3‑0Blue Waters
  Netherlands Eredivisie
FTNAC Breda1‑1Emmen
 Netherlands Eerste Divisie
FTAlmere City3‑1Den Bosch
FTDordrecht1‑1MVV Maastricht
FTFC Eindhoven1‑2Roda JC Kerkrade
FTJong AZ Alkmaar2‑4Waalwijk
FTN.E.C.3‑2Helmond Sport
FTSC Cambuur4‑1Jong Utrecht
FTTwente1‑0Telstar
FTVolendam0‑3Jong PSV
  Norway Eliteserien
FTStromsgodset2‑3Mjoendalen
 Palestine West Bank Premier League
FTAhli Al-Khalil0‑1Shabab Al Thahrea
FTMarkaz Tulkarm0‑2Markaz Shabab Al-Amari
 Paraguay Division Profesional:: apertura
FTDeportivo Capiata0‑1Guarani
 Peru Primera División:: apertura
FTBinacional6‑0Universidad San Martin
  Poland 1st Liga
FTGKS Jastrzebie1‑0Stal Mielec
 Poland 2nd Liga
FTZnicz Pruszkow2‑1Olimpia Grudziadz
  Portugal Primeira Liga
FTGD Chaves2‑2Belenenses
  Portugal Segunda Liga
FTAD Oliveirense1‑2Benfica B
FTBraga B0‑1CD Cova da Piedade
  Romania Liga I:: relegation
FTConcordia Chiajna3‑0FC Dunarea Calarasi
FTCSM Politehnica Iasi0‑1Dinamo Bucharest
  Russia Premier League
FTKrylya Sovetov1‑0Rubin Kazan
 Russia 2nd Division:: south
13:00Af-Ponedelnika0‑0Druzhba Maikop
13:00Af-Ponedelnika0‑0Druzhba Maikop
14:30FC Volgar Astrakhan0‑0Chernomorets Novorossijsk
FTFC Spartak Vladikavkaz2‑1Mashuk-Kmv Pyatigorsk
FTFC Volgar Astrakhan2‑1Chernomorets Novorossijsk
FTFC Volgar Astrakhan2‑1FC Chernomorets Novorossiysk
FTKrasnodar-32‑2FK Biolog Novokubansk
FTLegion-Dynamo Makhachkala2‑0Dinamo Stavropol
FTSpartak Nalchik1‑1SKA Rostov
FTUrozhay Krasnodar1‑0FK Angusht Nazran
 Russia 2nd Division:: west
13:00Fc Dnepr Smolensk0‑0Fc Chertanovo Moscow Ii
13:00Fc Dnepr Smolensk0‑0Fc Chertanovo Moscow Ii
 Saudi Arabia Premier League
FTAL Ahli Saudi FC0‑1AL Hilal Riyadh
FTAL Taawoun FC2‑0AL Qadisiyah FC
FTAL Wehda FC1‑2AL Faisaly FC
FTOhud Medina1‑3AL Fayha FC
 Serbia Super Liga:: relegation
FTFK Spartak Subotica2‑0FK Rad
 Singapore Sg. Premier League
FTHougang United FC1‑0Home United FC
 South Africa 1st Division
13:00Ubuntu Cape Town0‑0Richards Bay FC
 South Africa Premier League
FTChippa United0‑1Bidvest Wits
 South America Copa Libertadores:: group 2
FTEmelec2‑2Deportivo Lara
 South America Copa Libertadores:: group 4
FTFlamengo6‑1San Jose
  Spain LaLiga 1|2|3
FTGijon1‑0Granada
  Sweden Allsvenskan
FTAFC Eskilstuna1‑1Orebro SK
 Sweden Superettan
FTJoenkoepings Soedra1‑0Dalkurd FF
 Switzerland Challenge League
FTAarau2‑2Winterthur
 Thailand Thai League
FTChiangmai FC0‑1Chiangrai United
  Turkey Super Lig
FTBursaspor0‑1Trabzonspor
 Turkey 1st Lig
FTIstanbulspor AS1‑0Osmanlispor
 United Arab Emirates Division 1
FTAl Arabi1‑2Al Urooba
FTDibba Al Hisn3‑3Al Taawon
FTMasafi0‑2Al Hamriyah
 United Arab Emirates UAE League
FTAl-Wasl FC2‑4Shabab Al-Ahli Dubai FC
FTBaniyas SC1‑2Sharjah Cultural Club
FTDibba Al-Fujairah2‑1Fujairah SC
FTEmirates Club3‑2Al-Dhafra
 Venezuela Primera División:: apertura
FTCarabobo FC3‑1Zulia
 Vietnam V-League
FTBecamex Binh Duong2‑3TP Ho Chi Minh
FTKhanh Hoa Nha Trang0‑0Ha Noi TT

All kick-offs UK time

Back to top