Results (Tue 24‑Sep‑2019)

England flag England National League
FTAFC Fylde3‑2Wrexham
FTAldershot1‑3Yeovil
FTBoreham Wood1‑2Notts County
FTBromley1‑0Woking
FTChorley1‑3Barrow
FTEbbsfleet United3‑0Barnet
FTFC Halifax0‑1Harrogate Town
FTHartlepool1‑1Chesterfield
FTMaidenhead Utd1‑2Dover
FTSolihull Moors2‑0Stockport
FTSutton Utd0‑2Dagenham
FTTorquay2‑3Eastleigh
England flag EFL Cup
APColchester0‑0Tottenham
APCrawley Town1‑1Stoke
FTArsenal5‑0Nott'm Forest
FTLuton0‑4Leicester
FTPortsmouth0‑4Southampton
FTPreston0‑3Man City
FTSheff Wed0‑2Everton
FTWatford2‑1Swansea
England flag England EFL Trophy:: North: group A
APScunthorpe1‑1Leicester U21
England flag England EFL Trophy:: North: group D
FTMacclesfield2‑3Port Vale
England flag England EFL Trophy:: North: group F
FTBradford1‑2Manchester City U21
England flag England EFL Trophy:: North: group G
FTCarlisle2‑4Wolves U21
England flag England EFL Trophy:: South: group F
FTBristol Rovers2‑1Chelsea U21
Wales flag Wales League Cup
APBangor1‑1The New Saints
FTBriton Ferry Llansawel0‑2Carmarthen Town
FTCaernarfon Town1‑4Prestatyn
FTCardiff Metropolitan0‑1Aberystwyth
FTFlint Town United2‑1Broughton
FTNewtown2‑1Penybont
Algeria flag Algeria Ligue 1
85JS Kabylie0‑3CR Belouizdad
FTCA Bordj Bou Arreridj2‑2Ain M'lila
FTNC Magra1‑2CS Constantine
FTParadou AC1‑0ASO Chlef
FTUS Biskra1‑2USM Bel Abbes
Argentina flag Argentina Primera Division
FTTalleres2‑1Gimnasia La Plata
Asia AFC Cup:: play-off
FTAl-Jazeera0‑0Al Ahed
Austria flag Austria ÖFB Cup
AETAmstetten4‑1BW Linz
AETAustria Lustenau2‑1Floridsdorfer AC
FTASK Ebreichsdorf2‑1Admira Wacker
FTFC Gleisdorf 093‑0FC Juniors OO
FTFc Marchfeld Donauauen1‑2Kapfenberger SV
FTGrazer AK1‑2FC Wacker Innsbruck
FTSt Polten2‑1Mattersburg
FTUnion Gurten2‑0SV Horn
FTUSV Weindorf ST Anna AM Aigen2‑0Dornbirn
Belgium flag Belgium Beker Van Belgie
FTCercle Brugge0‑1RUS Rebecquoise
FTSK Ronse0‑3KRC Genk
FTWaasland-Beveren3‑4Westerlo
Brazil flag Brazil Serie A
FTAvai1‑0Atletico MG
Bulgaria flag Bulgaria Cup
FTBotev Ihtiman0‑3Cherno More Varna
FTKariana Erden3‑0FC Tsarsko Selo Sofia 2015
FTLokomotiv Gorna Oryahovitsa0‑3CSKA Sofia
Czech Republic flag Czech Republic Cup
FTBenešov1‑3Slovacko
FTFK Varnsdorf1‑2Zlin
FTSokolov0‑1Opava
Denmark flag Denmark DBU Pokalen
FTOtterup B IK0‑2OB Odense
Ecuador flag Ecuador Serie A
FTUniversidad Catolica2‑0Deportivo Cuenca
Estonia flag Estonia Premium liiga
FTTalinna Kalev2‑3Nomme Kalju
France flag France Ligue 1
FTDijon0‑0Marseille
FTMonaco3‑1Nice
Georgia flag Georgia Cup
AETFC Merani Tbilisi0‑1FC Saburtalo Tbilisi
AETMerani Martvili1‑2Locomotive Tbilisi
Germany flag Germany Regionalliga West
FTBonner SC4‑1Sportfreunde Lotte
FTSV Lippstadt 081‑1Wuppertal
FTSV Roedinghausen2‑0VfB Homberg
FTVerl3‑0SV Bergisch Gladbach 09
Greece flag Greece Cup
FTIonikos1‑2Panachaiki
FTTrikala1‑0Doxa Dramas
FTVeria FC3‑0Levadiakos
Israel flag Israel Cup
12:30MS Tzeirey Taibe0‑0Beitar Kfar Saba Shlomi
12:30MS Tzeirey Taibe0‑0Beitar Kfar Saba Shlomi
AETTzeirei Sakhnin1‑1Elnahada Nazareth
FTBeitar Ramat Gan5‑2Ironi Beit Dagan
FTIroni Modiin1‑5Maccabi Kiryat Malakhi
FTIroni Nesher2‑1Maccabi Umm Al Fahm
FTMaccabi Ironi Sderot4‑1Maccabi Ironi Netivot
Italy flag Italy Serie A
FTBrescia1‑2Juventus
FTVerona0‑0Udinese
Italy flag Italy Serie B
FTAscoli3‑0Spezia
FTCittadella2‑1Pescara
FTCosenza1‑1Livorno
FTCrotone2‑0Juve Stabia
FTEntella0‑2Venezia
FTPerugia3‑1Frosinone
FTPisa2‑3Empoli
FTPordenone1‑1Benevento
Lithuania flag Lithuania A Lyga
FTFK Panevezys2‑7FK Suduva
Moldova flag Moldova Cup
FTMilsami Orhei0‑1FC Sfintul Gheorghe
FTZimbru1‑2Petrocub-Hincesti
Paraguay flag Paraguay Division Profesional:: clausura
FTClub River Plate0‑0Sportivo San Lorenzo
Poland flag Poland Cup
14:00Zaglebie II Lubin0‑0Miedz Legnica
18:30Widzew Lodz0‑0Slask Wroclaw
AETRuch Chorzow3‑3Stomil Olsztyn
FTChrobry Glogow0‑2Lech Poznan
FTGryf Wejherowo2‑3Lechia Gdansk
FTKorona Kielce0‑1Zaglebie Lubin
FTKSZO Ostrowiec1‑3Sandecja Nowy Sacz
FTLegia Warszawa II2‑0Wigry Suwalki
FTStal Brzeg1‑2PKS Olimpia Elblag
FTStilon Gorzow5‑1Olimpia Zambrow
Republic of Korea flag Republic of Korea K-League 1
FTPohang Steelers2‑1Jeju United FC
Slovakia flag Slovakia Cup
FTFK Rakytovce1‑5FK Pohronie
FTKomarno0‑2FC Nitra
FTTj Druzstevnik Jacovce0‑8Spartak Trnava
South Africa flag South Africa Premier League
FTAmazulu0‑2Kaizer Chiefs
Spain flag Spain LaLiga Santander
FTBarcelona2‑1Villarreal
FTReal Betis3‑1Levante
FTReal Valladolid1‑1Granada
Sweden flag Sweden Allsvenskan
FTDjurgardens1‑0Falkenbergs
FTKalmar FF0‑2GIF Sundsvall
Sweden flag Sweden Superettan
FTGais0‑0Oergryte FF
FTVarbergs Bois0‑0Joenkoepings Soedra
Switzerland flag Switzerland Challenge League
FTAarau1‑1FC Stade Ls Ouchy
FTChiasso0‑2Winterthur
FTSchaffhausen0‑2SC Kriens
Tunisia flag Tunisia Ligue I
FTCA Bizertin2‑1Slimane
FTChebba0‑2Club Africain
FTEsperance2‑0Club S Hammam-Lif
FTJS Kairouanaise2‑3CS Sfaxien
FTUS Tataouine0‑1Ben Guerdane
Turkey flag Turkey Cup
AETAdanaspor3‑1Fethiyespor
AETAltinordu0‑01922 Konyaspor
AETEdirnespor3‑4Erzurum Buyuksehir Belediyespor
AETMardin Buyuksehir Basak Spor0‑2Altay Izmir
AETOsmanlispor1‑1Icel Idmanyurdu Spor
AETPayas Belediye1‑1Boluspor
AETSanliurfaspor0‑1Erzincan Refahiyespor
FT1877 Alemdag Spor0‑3Sancaktepe Belediye
FTAmedspor4‑1Agrispor 1970
FTBalikesirspor0‑1Belediye Vanspor
FTEsenler Erokspor1‑0Usak Sportif Genclik Spor
FTKaracabey Belediyespor AS2‑0Umraniyespor
FTKocaelispor0‑1Sivasspor
FTMuglaspor1‑3Bursaspor
FTSomaspor SK1‑2Keciorengucu
FTYeni Corumspor AS0‑1Kasimpasa

All kick-offs UK time

Back to top