Results (Sun 15‑Sep‑2019)

England flag England Premier League
FTBournemouth3‑1Everton
FTWatford2‑2Arsenal
England flag England Championship
FTBarnsley0‑2Leeds
FTHuddersfield0‑2Sheff Wed
Algeria flag Algeria Ligue 1
20:00MC Oran0‑0MC Alger
FTMC Oran2‑3MC Alger
Argentina flag Argentina Primera Division
14:00Gimnasia La Plata0‑0Racing Club Avellaneda
14:00Gimnasia La Plata0‑0Racing Club Avellaneda
16:15Banfield0‑0Talleres
16:15Banfield0‑0Talleres
FTBanfield0‑1Talleres
FTGimnasia La Plata1‑2Racing Club Avellaneda
FTHuracan0‑4River Plate
FTIndependiente2‑2Lanus
FTRosario Central1‑1Newells
Austria flag Austria Bundesliga
15:00Wolfsberger AC0‑0Austria Vienna
FTRapid Vienna5‑0Admira Wacker
FTSC Rheindorf Altach6‑0St Polten
FTWolfsberger AC3‑0Austria Vienna
Austria flag Austria Erste Liga
FTFC Juniors OO0‑5BW Linz
Azerbaijan flag Azerbaijan Premier League
14:00Keshla FK0‑0Sabayil
14:00Keshla FK0‑0Sabayil
16:30FK Qarabag0‑0Neftchi Baku
16:30FK Qarabag0‑0Neftchi Baku
FTFK Qarabag2‑0Neftchi Baku
FTKeshla FK1‑2Sabayil
Belarus flag Belarus Premier
12:00Slavia Mozyr0‑0FC Energetik-Bgu Minsk
14:00FC Isloch Minsk Raion0‑0Shakhtyor Soligorsk
14:00FC Isloch Minsk Raion0‑0Shakhtyor Soligorsk
16:00Dinamo Minsk0‑0FC Slutsk
FTDinamo Minsk2‑1FC Slutsk
FTFC Isloch Minsk Raion0‑1Shakhtyor Soligorsk
FTSlavia Mozyr2‑2FC Energetik-Bgu Minsk
Belgium flag Belgium First Division A
FTAnderlecht1‑2Royal Antwerp
FTGent3‑0KV Mechelen
FTMouscron Peruwelz2‑0Kortrijk
Belgium flag Belgium First Division B:: 1st stage
AAWRoeselare0‑0Royal Excelsior Virton
AAWRoeselare0‑0Royal Excelsior Virton
Bolivia flag Bolivia Primera Division:: clausura
19:00Nacional Potosi0‑0Bolivar
19:00San Jose0‑0Destroyers
FTGuabira1‑1Blooming
FTNacional Potosi0‑3Bolivar
FTSan Jose7‑0Destroyers
FTSport Boys Warnes1‑2Jorge Wilstermann
Bosnia and Herzegovina flag Bosnia and Herzegovina Premijer Liga
17:30FK Sarajevo0‑0FK Zvijezda 09
17:30NK Siroki Brijeg0‑0FK Tuzla City
FTFK Sarajevo2‑0FK Zvijezda 09
FTNK Siroki Brijeg1‑3FK Tuzla City
Brazil flag Brazil Serie A
14:00Atletico MG0‑0Internacional
14:00Atletico MG0‑0Internacional
14:00CA Paranaense0‑0Avai
14:00CA Paranaense0‑0Avai
FTAtletico MG1‑3Internacional
FTBahia1‑1Fortaleza EC CE
FTCA Paranaense0‑1Avai
FTCeara0‑0Botafogo FR RJ
FTFluminense1‑0Sport Club Corinthians Paulista
FTGremio3‑0Goias
FTSao Paulo1‑1CSA
Brazil flag Brazil Serie B
FTFigueirense FC SC1‑2SC Recife PE
FTParana Clube PR0‑0Cuiaba EC MT
Brazil flag Brazil Serie C:: final
FTJuventude2‑1Nautico
Bulgaria flag Bulgaria First Professional League:: 1. stage
14:45Dunav Ruse0‑0Slavia Sofia
14:45Dunav Ruse0‑0Slavia Sofia
17:15Levski Sofia0‑0Cherno More Varna
17:15Levski Sofia0‑0Cherno More Varna
FTDunav Ruse0‑0Slavia Sofia
FTLevski Sofia3‑0Cherno More Varna
Chile flag Chile Primera B
15:00San Luis (Chile)0‑0CSD Rangers
18:00Club De Deportes Temuco Sadp0‑0Deportes Puerto Montt
19:00CD Cobreloa Calama0‑0Nublense
FTCD Cobreloa Calama1‑2Nublense
FTCD Santa Cruz0‑1AC Barnechea
FTClub De Deportes Temuco Sadp0‑1Deportes Puerto Montt
FTSan Luis (Chile)3‑2CSD Rangers
FTSantiago Wanderers4‑1La Serena
Chile flag Chile Primera División
15:30Universidad de Concepcion0‑0Colo Colo
18:00Cobresal0‑0Everton CD
FTCD Universidad Catolica0‑0CD O Higgins
FTCobresal2‑1Everton CD
FTUniversidad de Concepcion3‑1Colo Colo
China flag China Super League
11:35Wuhan Zall0‑0Dalian Professional
FTShanghai Shenhua0‑3Tianjin Teda
FTWuhan Zall1‑0Dalian Professional
China flag China League 1
FTGuangdong Southern Tigers FC0‑1Shaanxi Chang AN Athletic FC
Colombia flag Colombia Primera A:: clausura
FTAtlético Nacional2‑3Cucuta
FTCD Jaguares2‑2America de Cali
FTLa Equidad1‑0Patriotas
FTMillonarios2‑1Deportivo Pasto
Costa Rica flag Costa Rica Primera División:: apertura
FTDeportivo Saprissa4‑0La U Universitarios
Croatia flag Croatia 1st League
14:30NK Osijek0‑0NK Varazdin
14:30NK Osijek0‑0NK Varazdin
17:00Rijeka0‑0Hajduk Split
17:00Rijeka0‑0Hajduk Split
FTNK Osijek2‑2NK Varazdin
FTRijeka1‑1Hajduk Split
Cyprus flag Cyprus 1st League
15:00AEK Larnaca0‑0Omonia Nicosia
15:00Doxa Katokopia0‑0Ethnikos Achnas
16:00Enosis Paralimni0‑0Anorthosis
FTAEK Larnaca2‑2Omonia Nicosia
FTDoxa Katokopia1‑1Ethnikos Achnas
FTEnosis Paralimni1‑2Anorthosis
Czech Republic flag Czech Republic 1st League
13:00MFK Karvina0‑0Bohemians 1905
13:00Zlin0‑0Sparta Prague
15:00Banik Ostrava0‑0Ceske Budejovice
FTBanik Ostrava2‑1Ceske Budejovice
FTMFK Karvina0‑0Bohemians 1905
FTZlin0‑2Sparta Prague
Czech Republic flag Czech Republic 2nd league
15:00FC Vlasim0‑0Vitkovice
FTFC Vlasim2‑1Vitkovice
FTZizkov1‑2Hradec Kralove
Denmark flag Denmark Superliga
12:00Lyngby BK0‑0FC Midtjylland
14:00Hobro0‑0FC Copenhagen
16:00Brondby0‑0Nordsjaelland
FTAGF Aarhus3‑0Aalborg
FTBrondby4‑2Nordsjaelland
FTEsbjerg0‑3Randers Freja
FTHobro2‑1FC Copenhagen
FTLyngby BK0‑3FC Midtjylland
Denmark flag Denmark 1st Division
12:00HB Koege0‑0Naestved
16:00Vendsyssel FF0‑0Kolding IF
16:00Vendsyssel FF0‑0Kolding IF
16:00Vendsyssel FF0‑0Kolding IF
FTFC Roskilde3‑1Nykoebing FC
FTHB Koege1‑1Naestved
FTVejle3‑0Hvidovre IF
FTVendsyssel FF2‑0Kolding IF
Denmark flag Denmark 2nd Division:: group 1
FTHolbaek BI1‑2BK Frem
Denmark flag Denmark 2nd Division:: group 2
12:00FC Sydvest 05 Tonder0‑0Jammerbugt FC
FTFC Sydvest 05 Tonder0‑0Jammerbugt FC
FTThisted4‑0Vejgaard Bk
Ecuador flag Ecuador Serie A
19:00Guayaquil City0‑0Universidad Catolica
FTAucas3‑0CD America de Quito
FTEmelec1‑1LDU de Quito
FTGuayaquil City2‑1Universidad Catolica
El Salvador flag El Salvador Primera Division:: apertura
FTCD FAS1‑2Jocoro FC
FTCD Sonsonate2‑0CD Aguila
FTIndependiente FC1‑1Alianza FC
Estonia flag Estonia Premium liiga
12:00Maardu Linnameeskond0‑0Tammeka Tartu
FTMaardu Linnameeskond0‑1Tammeka Tartu
Finland flag Finland Kakkonen:: group A
12:00Sudet0‑0JaePS
FTSudet0‑2JaePS
Finland flag Finland Kakkonen:: group B
FTGrIFK Grankulla3‑3KaaPo
Finland flag Finland Kakkonen:: group C
12:00JBK0‑0JS Hercules
12:00OLS0‑0RoPS II
FTJBK3‑1JS Hercules
FTOLS3‑1RoPS II
France flag France Ligue 1
13:00Nantes0‑0Reims
FTMonaco3‑4Marseille
FTNantes1‑0Reims
FTSt Etienne2‑2Toulouse
Georgia flag Georgia Erovnuli Liga
14:00FC WIT Georgia0‑0Dinamo Tbilisi
14:00FC WIT Georgia0‑0Dinamo Tbilisi
FTFC WIT Georgia0‑3Dinamo Tbilisi
Germany flag Germany Bundesliga
FTHoffenheim0‑3Freiburg
FTSC Paderborn 071‑5Schalke
Germany flag Germany 2nd Bundesliga
FTErzgebirge Aue1‑0VfL Osnabruck
FTSV Darmstadt 983‑3Nurnberg
FTVfL Bochum 18482‑2Dynamo Dresden
Germany flag Germany 3rd Liga
FTBraunschweig1‑2Hansa Rostock
FTFC Ingolstadt 042‑3Hallescher FC
Germany flag Germany Regionalliga Bayern
FTNuernberg II5‑1Greuther Fuerth II
Germany flag Germany Regionalliga Nord
FTHannoverscher Sc1‑0SV Drochtersen/Assel
FTHolstein Kiel II4‑2Altonaer FC 93
FTOldenburg3‑1FC Eintracht Norderstedt
FTSt.Pauli II0‑1FC Hansa Lueneburg
Germany flag Germany Regionalliga Nordost
13:00FC Rot-Weiss Erfurt0‑0BFC Dynamo
FTCottbus3‑2ZFC Meuselwitz
FTFC Rot-Weiss Erfurt2‑1BFC Dynamo
FTFSV Union Furstenwalde2‑2Viktoria Berlin
FTHalberstadt2‑1Bischofswerdaer FV 1908
FTSV Lichtenberg 470‑0SV Babelsberg 03
FTVSG Altglienicke3‑2BSG Chemie Leipzig
Germany flag Germany Regionalliga Südwest
FT1. FSV Mainz 05 II1‑3FC Giessen
Germany flag Germany Regionalliga West
13:00FC Schalke 04 II0‑0Fortuna Koln
FTFC Schalke 04 II1‑0Fortuna Koln
Greece flag Greece Super League
16:00Xanthi0‑0Asteras Tripoli
16:00Xanthi0‑0Asteras Tripoli
16:00Xanthi0‑0Asteras Tripoli
16:15AEK Athens0‑0Lamia
16:15Panionios0‑0Larissa
FTAEK Athens2‑0Lamia
FTAris Thessaloniki4‑0Panathinaikos
FTPanionios1‑0Larissa
FTXanthi2‑1Asteras Tripoli
Greece flag Greece Cup
12:00Episkopi Rethymno0‑0Trikala
13:00Atalanti0‑0Atromitos Patras
13:00Atalanti0‑0Atromitos Patras
13:00Pandramaikos0‑0Ionikos
13:00Panthiraikos AO0‑0OF Ierapetra
13:00Panthiraikos AO0‑0OF Ierapetra
13:00Panthiraikos AO0‑0OF Ierapetra
13:00Thinaliakos0‑0Kavala
13:00Xenofon Krestena0‑0Egaleo
13:00Xenofon Krestena0‑0Egaleo
17:00Panserraikos FC0‑0PO Triglia
AETThinaliakos0‑1Kavala
FTEpiskopi Rethymno1‑2Trikala
FTPandramaikos0‑3Ionikos
FTPanserraikos FC2‑0PO Triglia
Greece flag Greece Football League
12:00Apollon Larissa FC0‑0Kerkyra
12:00Apollon Larissa FC0‑0Kerkyra
12:00Apollon Larissa FC0‑0Kerkyra
12:00Apollon Larissa FC0‑0Kerkyra
12:00Apollon Larissa FC0‑0Kerkyra
12:00Apollon Pontou0‑0P.A.E. Chania
12:00Apollon Pontou0‑0P.A.E. Chania
12:00Apollon Pontou0‑0P.A.E. Chania
12:00Apollon Pontou0‑0P.A.E. Chania
12:00Apollon Pontou0‑0P.A.E. Chania
12:00Apollon Smyrnis0‑0Ergotelis
12:00Apollon Smyrnis0‑0Ergotelis
12:00Apollon Smyrnis0‑0Ergotelis
12:00Apollon Smyrnis0‑0Ergotelis
12:00Apollon Smyrnis0‑0Ergotelis
12:00Doxa Dramas0‑0AE Karaiskakis
12:00Doxa Dramas0‑0AE Karaiskakis
12:00Doxa Dramas0‑0AE Karaiskakis
12:00Doxa Dramas0‑0AE Karaiskakis
12:00Doxa Dramas0‑0AE Karaiskakis
12:00Panachaiki 1891 FC0‑0Giannina
12:00Panachaiki 1891 FC0‑0Giannina
12:00Panachaiki 1891 FC0‑0Giannina
12:00Panachaiki 1891 FC0‑0Giannina
12:00Panachaiki 1891 FC0‑0Giannina
12:00Platanias0‑0Levadiakos
12:00Platanias0‑0Levadiakos
12:00Platanias0‑0Levadiakos
12:00Platanias0‑0Levadiakos
12:00Platanias0‑0Levadiakos
Guatemala flag Guatemala Liga Nacional:: apertura
19:00Iztapa0‑0Mixco
20:30Guastatoya0‑0Comunicaciones FC
FTClub Xelaju1‑0Santa Lucia Cotzumalguapa
FTDeportivo Malacateco2‑0Sanarate
FTGuastatoya3‑1Comunicaciones FC
FTIztapa2‑1Mixco
Guatemala flag Guatemala Primera Division:: apertura group A
FTCD Suchitepequez1‑0Deportivo Chiantla
FTDeportivo Marquense1‑0San Pedro
Guatemala flag Guatemala Primera Division:: apertura group B
FTComunicaciones II2‑3Deportivo Achuapa
FTCSYD Sacachispas2‑0Deportivo Catocha
FTSansare FC2‑3Capitalinos FC
Honduras flag Honduras Liga Nacional:: apertura
FTVida3‑0Honduras Progreso
Iceland flag Iceland Urvalsdeild
16:00IA Akranes0‑0Grindavik
16:00IA Akranes0‑0Grindavik
16:45KA Akureyri0‑0HK Kopavogs
FTKA Akureyri1‑1HK Kopavogs
Iran flag Iran Pro League
15:15Naft Masjed Soleyman FC0‑0Esteghlal
15:15Saipa FC0‑0FC Nassaji Mazandaran
15:15Shahin Bushehr FC0‑0Paykan FC
15:15Zob Ahan Isfahan FC0‑0Tractor Sazi Tabriz FC
FTNaft Masjed Soleyman FC1‑1Esteghlal
FTSaipa FC4‑3FC Nassaji Mazandaran
FTShahin Bushehr FC1‑1Paykan FC
FTZob Ahan Isfahan FC0‑0Tractor Sazi Tabriz FC
Israel flag Israel Cup
22:01Bnei HaGolan VeHaGalil0‑0Ahva Kafr Manda
22:01Ihud Bnei Kfar Kara0‑0Maccabi Bnei Raina FC
Israel flag Israel Ligat HaAl
16:00Bnei Yehuda Tel Aviv FC0‑0Maccabi Netanya FC
16:00Bnei Yehuda Tel Aviv FC0‑0Maccabi Netanya FC
17:15FC Ashdod0‑0Hapoel Beer Sheva FC
17:15FC Ashdod0‑0Hapoel Beer Sheva FC
17:15FC Ashdod0‑0Hapoel Beer Sheva FC
FTBnei Yehuda Tel Aviv FC0‑0Maccabi Netanya FC
FTFC Ashdod2‑2Hapoel Beer Sheva FC
Italy flag Italy Serie A
FTAS Roma4‑2Sassuolo
FTBrescia3‑4Bologna
FTGenoa1‑2Atalanta
FTParma1‑3Cagliari
FTSPAL2‑1Lazio
FTVerona0‑1AC Milan
Italy flag Italy Serie B
FTCosenza1‑2Pescara
FTCrotone0‑0Empoli
FTPisa4‑1Cremonese
Italy flag Italy Serie C:: group A
FTAlbinoleffe0‑0Pianese
FTASDC Gozzano1‑1AS Giana Erminio
FTCarrarese2‑1Pistoiese
FTJuventus U232‑2Aurora Pro Patria 1919
FTLecco0‑2Siena
FTOlbia0‑3Alessandria
FTPergolettese1‑1S.S. Arezzo
FTRenate2‑1Como
FTUS Citta DI Pontedera0‑0Novara
Italy flag Italy Serie C:: group B
FTCesena FC3‑2Triestina
FTFeralpisalo2‑1Venezia
FTImolese Calcio0‑1Modena
FTPadova0‑0Carpi
FTPiacenza0‑1Fermana
FTRavenna FC 19132‑1Ssd Vis Pesaro 1898
FTSS Sambenedettese Calcio2‑1ArzignanoChiampo
FTSudtirol0‑3Reggio Audace FC
FTVicenza2‑0Rimini
Italy flag Italy Serie C:: group C
FTAS Bisceglie0‑3Potenza
FTAZ Picerno2‑3US Avellino 1912
FTCatania1‑0AS Viterbese Castrense
FTCatanzaro3‑1ASD Sicula Leonzio
FTPaganese2‑2Virtus Francavilla Calcio
FTTeramo2‑0USD Cavese 1919
FTTernana0‑2Monopoli
FTVibonese3‑0ASD SS Rende
Japan flag Japan J. League 2
FTKagoshima United0‑3Montedio Yamagata
FTYokohama FM0‑0Omiya Ardija
Kazakhstan flag Kazakhstan Premier League
12:00Irtysh Pavlodar0‑0Taraz
12:00Ordabasy0‑0Kaisar Kyzylorda
12:00Tobol Kustanai0‑0Okzhetpes Kokshetau
13:00Aktobe0‑0Atyrau
13:00Aktobe0‑0Atyrau
13:00FC Astana0‑0Shakhter Karagandy
13:00FC Astana0‑0Shakhter Karagandy
13:00Kairat Almaty0‑0Zhetysu Taldykorgan
13:00Kairat Almaty0‑0Zhetysu Taldykorgan
FTAktobe3‑2Atyrau
FTFC Astana2‑1Shakhter Karagandy
FTIrtysh Pavlodar1‑0Taraz
FTKairat Almaty4‑1Zhetysu Taldykorgan
FTOrdabasy0‑2Kaisar Kyzylorda
FTTobol Kustanai1‑0Okzhetpes Kokshetau
Kenya flag Kenya Premier League
12:00KCB0‑0Kisumu All Stars
12:00KCB0‑0Kisumu All Stars
13:00AFC Leopards0‑0Kariobangi Sharks
13:00AFC Leopards0‑0Kariobangi Sharks
FTAFC Leopards0‑0Kariobangi Sharks
FTKCB0‑0Kisumu All Stars
Kuwait flag Kuwait Premier League
15:25Yarmouk0‑0Al-Shabab
17:35Qadsia SC0‑0Al Tadhamon
17:35Qadsia SC0‑0Al Tadhamon
FTQadsia SC3‑0Al Tadhamon
FTYarmouk1‑2Al-Shabab
Latvia flag Latvia Virsliga
15:00RFS0‑0FK Spartaks Jurmala
15:00RFS0‑0FK Spartaks Jurmala
FTRFS6‑0FK Spartaks Jurmala
Luxembourg flag Luxembourg National Division
14:00FC Etzella Ettelbruck0‑0Una Strassen
14:00FC Muhlenbach Blue Boys0‑0Differdange
14:00FC Muhlenbach Blue Boys0‑0Differdange
14:00Jeunesse Esch0‑0Fola Esch
14:00Racing FC Union Luxembourg0‑0FC Victoria Rosport
14:00Racing FC Union Luxembourg0‑0FC Victoria Rosport
14:00Union Titus Petange0‑0US Mondorf les Bains
14:00Union Titus Petange0‑0US Mondorf les Bains
FTFC Etzella Ettelbruck3‑2Una Strassen
FTFC Muhlenbach Blue Boys0‑2Differdange
FTJeunesse Esch0‑3Fola Esch
FTRacing FC Union Luxembourg2‑2FC Victoria Rosport
FTUnion Titus Petange3‑2US Mondorf les Bains
Malawi Super League
FTTN Stars1‑1Masters Security FC
Malta Premier League
16:00Gudja United0‑0St Lucia FC
16:00Gudja United0‑0St Lucia FC
18:00Valletta0‑0Floriana
FTGudja United1‑1St Lucia FC
FTValletta1‑1Floriana
Mexico flag Mexico Liga MX:: apertura
17:00Toluca0‑0Monarcas Morelia
17:00Toluca0‑0Monarcas Morelia
FTClub America1‑1Pumas UNAM
FTClub Leon FC3‑1FC Juarez
FTGuadalajara1‑0Club Atlas
FTToluca0‑2Monarcas Morelia
Moldova flag Moldova National Division
13:00FC Sfintul Gheorghe0‑0Dinamo-Auto
13:00FC Sfintul Gheorghe0‑0Dinamo-Auto
16:00Milsami Orhei0‑0Speranta
FTFC Sfintul Gheorghe1‑0Dinamo-Auto
FTMilsami Orhei0‑0Speranta
Morocco flag Morocco Botola Pro
16:00Youssoufia Berrechid0‑0Renaissance Club Zemamra
16:00Youssoufia Berrechid0‑0Renaissance Club Zemamra
19:00Rapide Club Oued Zem0‑0MCO Oujda
FTRapide Club Oued Zem0‑0MCO Oujda
FTYoussoufia Berrechid1‑2Renaissance Club Zemamra
Netherlands flag Netherlands Eredivisie
FTFeyenoord3‑2ADO Den Haag
FTFortuna Sittard2‑3Twente
FTHeracles Almelo4‑1Willem II
FTPEC Zwolle6‑2Waalwijk
Norway flag Norway Eliteserien
16:00Bodo/Glimt0‑0Stabaek IF
16:00Haugesund0‑0Mjoendalen
16:00Molde0‑0Tromso
16:00Stromsgodset0‑0Ranheim
16:00Viking FK0‑0Odd
16:00Viking FK0‑0Odd
16:00Viking FK0‑0Odd
FTBodo/Glimt3‑3Stabaek IF
FTHaugesund0‑0Mjoendalen
FTKristiansund BK1‑0Brann
FTMolde3‑0Tromso
FTStromsgodset1‑0Ranheim
FTViking FK2‑0Odd
Norway flag Norway 2nd Division Avd.1
13:00Brattvaag0‑0Stjoerdals Blink
13:00Brattvaag0‑0Stjoerdals Blink
13:00Egersund0‑0Levanger
13:00Egersund0‑0Levanger
13:00Hoedd0‑0Bryne
13:00Hoedd0‑0Bryne
13:00Kvik Halden0‑0Sola
13:00Kvik Halden0‑0Sola
16:00Arendal Fotball0‑0Fredrikstad
FTArendal Fotball2‑1Fredrikstad
FTBrattvaag0‑3Stjoerdals Blink
FTEgersund1‑3Levanger
FTHoedd2‑1Bryne
FTKvik Halden4‑0Sola
FTMoss2‑1Vidar
Norway flag Norway 2nd Division Avd.2
14:00Sotra Sportsklubb0‑0Fram Larvik
14:30Elverum0‑0Senja
FTElverum1‑0Senja
FTMjoelner0‑0Alta
FTSotra Sportsklubb0‑2Fram Larvik
Norway flag Norway OBOS-ligaen
13:00KFUM Oslo0‑0Skeid Fotball
13:00Nest Sotra0‑0Tromsdalen
13:00Stroemmen0‑0IK Start
16:00Hamarkameratene0‑0Ull/Kisa
16:00Sandnes0‑0Notodden FK
16:00Sogndal0‑0Sandefjord Fotball
FTHamarkameratene2‑0Ull/Kisa
FTJerv1‑0Raufoss Fotball
FTKFUM Oslo2‑1Skeid Fotball
FTNest Sotra2‑0Tromsdalen
FTSandnes1‑0Notodden FK
FTSogndal1‑1Sandefjord Fotball
FTStroemmen0‑0IK Start
Paraguay flag Paraguay Division Profesional:: clausura
FTNacional Asuncion3‑0Deportivo Capiata
FTSol de America0‑1Guarani
Peru flag Peru Primera División:: clausura
FTAcademia Cantolao1‑0Universidad Cesar Vallejo
FTCarlos Mannucci2‑1Union Comercio
FTDeportivo Municipal0‑1Sporting Cristal
FTUniversitario de Deportes2‑0Deportivo Binacional
Poland flag Poland Ekstraklasa
13:00Pogon Szczecin0‑0LKS Lodz
FTGornik Zabrze0‑0Slask Wroclaw
FTPogon Szczecin1‑0LKS Lodz
Poland flag Poland 1st Liga
FTMiedz Legnica2‑2Olimpia Grudziadz
Poland flag Poland 2nd Liga
15:00Gryf Wejherowo0‑0Olimpia Elblag
FTGryf Wejherowo1‑4Olimpia Elblag
FTZnicz Pruszkow1‑2Gornik Leczna
Portugal flag Portugal Primeira Liga
15:00Maritimo0‑0Belenenses
15:00Rio Ave0‑0Tondela
15:00Santa Clara0‑0Moreirense
15:00Santa Clara0‑0Moreirense
FTBoavista1‑1Sporting Lisbon
FTMaritimo1‑3Belenenses
FTPortimonense2‑3Porto
FTRio Ave2‑4Tondela
FTSanta Clara2‑0Moreirense
Portugal flag Portugal Segunda Liga
15:00Covilha0‑0Leixoes
15:00Covilha0‑0Leixoes
17:15Casa Pia0‑0AD Oliveirense
17:15Penafiel0‑0Mafra
17:15Penafiel0‑0Mafra
17:15Penafiel0‑0Mafra
FTAcademica1‑2CD Nacional
FTCasa Pia1‑3AD Oliveirense
FTCovilha2‑3Leixoes
FTPenafiel2‑1Mafra
Portugal flag Portugal Cup
FTGD Velense0‑5Alcochetense
Qatar Qatar Stars League
16:05AL Duhail SC0‑0Al-Rayyan
16:05AL Duhail SC0‑0Al-Rayyan
FTAL Duhail SC1‑1Al-Rayyan
Republic of Korea flag Republic of Korea K-League 1
FTFC Seoul3‑1Incheon United
FTGangwon FC2‑0Jeju United FC
FTSeongnam FC0‑0Suwon Bluewings
Republic of Korea flag Republic of Korea K-League 2
FTAnsan Greeners FC1‑3FC Anyang
FTBucheon FC 19951‑1Suwon FC
FTGwangju FC3‑1Asan Mugunghwa FC
Romania flag Romania Liga I
15:00CSM Politehnica Iasi0‑0AFC Hermannstadt
18:00CS Uni Craiova0‑0Steaua Bucharest
FTCS Uni Craiova0‑1Steaua Bucharest
FTCSM Politehnica Iasi0‑0AFC Hermannstadt
Romania flag Romania Liga II
12:30FC Arges Pitesti0‑0Rapid Bucuresti
FTFC Arges Pitesti0‑2Rapid Bucuresti
FTUTA Arad1‑1CS Mioveni
Russia flag Russia Premier League
13:30Tambov0‑0CSKA Moscow
13:30Tambov0‑0CSKA Moscow
16:00FC Krasnodar0‑0Krylya Sovetov
FTFC Krasnodar4‑2Krylya Sovetov
FTFC Orenburg2‑1Rubin Kazan
FTTambov0‑2CSKA Moscow
Russia flag Russia 1st Division
14:30FC Armavir0‑0FC Chertanovo Moscow
14:30FC Armavir0‑0FC Chertanovo Moscow
FTFC Armavir1‑1FC Chertanovo Moscow
Russia flag Russia 2nd Division:: center
13:00Khimki 20‑0Zorky Krasnogorsk
FTKhimki 21‑5Zorky Krasnogorsk
Russia flag Russia 2nd Division:: Ural/Povolzhye
12:00Lada SOK0‑0Zenit Izhevsk
12:00Zvezda Perm0‑0Volga Ulyanovsk
13:00Lada Tolyatti0‑0Tyumen
FTFC Ufa II1‑3KamAZ
FTLada SOK1‑0Zenit Izhevsk
FTLada Tolyatti1‑1Tyumen
FTNoSta0‑1Akron Tolyatti
FTZvezda Perm2‑1Volga Ulyanovsk
Russia flag Russia 2nd Division:: west
15:00Torpedo Vladimir0‑0Lokomotiv-Kazanka Moscow
FTTorpedo Vladimir2‑1Lokomotiv-Kazanka Moscow
FTVeles Moscow1‑1Leningradets
Saudi Arabia flag Saudi Arabia Premier League
15:50AL Hazem FC0‑0AL Ettifaq FC
17:10AL Faisaly FC0‑0AL Fateh SC
17:10AL Faisaly FC0‑0AL Fateh SC
17:10AL Faisaly FC0‑0AL Fateh SC
FTAL Faisaly FC3‑2AL Fateh SC
FTAL Hazem FC0‑6AL Ettifaq FC
Serbia flag Serbia Super Liga
17:00FK Tsc Backa Topola0‑0FK Macva Sabac
17:00FK Tsc Backa Topola0‑0FK Macva Sabac
17:00Mladost Lucani0‑0FK Spartak Subotica
17:00Mladost Lucani0‑0FK Spartak Subotica
FTFK Tsc Backa Topola0‑0FK Macva Sabac
FTMladost Lucani2‑0FK Spartak Subotica
Singapore flag Singapore Sg. Premier League
FTAlbirex Niigata Singapore FC4‑1Young Lions FC
FTGeylang International FC4‑4Hougang United FC
Slovakia flag Slovakia Fortuna League
16:00Slovan Bratislava0‑0Spartak Trnava
FTSlovan Bratislava2‑0Spartak Trnava
Slovenia flag Slovenia Prva Liga
12:00NK Triglav Kranj0‑0NK Domzale
14:15Olimpija Ljubljana0‑0NK Celje
14:15Olimpija Ljubljana0‑0NK Celje
16:00NS Mura0‑0NK Tabor Sezana
FTNK Triglav Kranj2‑3NK Domzale
FTNS Mura1‑0NK Tabor Sezana
FTOlimpija Ljubljana2‑2NK Celje
South Africa flag South Africa Premier League
13:00Black Leopards0‑0Baroka FC
13:00Black Leopards0‑0Baroka FC
13:00Bloemfontein Celtic0‑0Stellenbosch FC
13:00Bloemfontein Celtic0‑0Stellenbosch FC
FTBlack Leopards0‑2Baroka FC
FTBloemfontein Celtic2‑1Stellenbosch FC
Spain flag Spain LaLiga Santander
FTAlaves0‑1Sevilla
FTCelta de Vigo0‑2Granada
FTEibar1‑2Espanyol
FTReal Betis1‑1Getafe
FTReal Valladolid1‑1Osasuna
Spain flag Spain LaLiga 1|2|3
FTAlbacete0‑4Tenerife
FTGijon1‑1Deportivo de La Coruna
FTLugo2‑0Fuenlabrada
FTOviedo0‑2Elche
FTReal Zaragoza3‑1Extremadura
Spain flag Spain Segunda B:: group I
FTAtletico Baleares3‑2SS Reyes
FTAtletico Madrid B4‑0Las Palmas Atletico
FTCelta Vigo B0‑2Marino Luanco
FTGetafe B0‑1Santa Eulalia
FTIbiza-Eivissa2‑1Pontevedra CF
FTMelilla0‑0Las Rozas CF
FTOviedo B2‑2CF Rayo Majadahonda
FTRacing DE Ferrol1‑1Internacional de Madrid CF
FTSporting Gijon B0‑1Coruxo
Spain flag Spain Segunda B:: group II
FTBurgos0‑1CD Calahorra
FTReal Union1‑2Tudelano
FTUD Logrones3‑2Leonesa
FTUnion de Salamanca2‑1Haro Deportivo
Spain flag Spain Segunda B:: group III
FTCastellon1‑0UE Olot
FTCD Ebro0‑2Gimnastic
FTCornella1‑0Badalona
FTFC Andorra3‑0SD Ejea
FTHercules0‑2Sabadell
FTLleida2‑1Espanyol B
Spain flag Spain Segunda B:: group IV
FTAtletico Sanluqueno CF0‑1Real Cartagena
FTBadajoz2‑1Algeciras
FTGranada B2‑1CP Villarrobledo
FTLinense1‑0Don Benito
FTMarbella3‑2Merida AD
FTReal Murcia1‑2San Fernando CD
FTRecreativo Huelva1‑0UCAM Murcia
FTSevilla B0‑1Cadiz B
FTYeclano2‑2Cordoba
Sweden flag Sweden Allsvenskan
13:00Hacken0‑0AIK Solna
13:00Hammarby IF0‑0IFK Goteborg
FTHacken1‑2AIK Solna
FTHammarby IF6‑2IFK Goteborg
FTMalmo1‑0IFK Norrkoping
Sweden flag Sweden Superettan
13:00IK Brage0‑0Dalkurd FF
FTIK Brage3‑1Dalkurd FF
FTNorrby1‑1Varbergs Bois
Thailand flag Thailand Thai League
11:00Chiangrai United0‑0Trat FC
11:00PTT Rayong FC0‑0Suphanburi FC
12:00Chainat FC0‑0Sukhothai FC
FTChainat FC1‑0Sukhothai FC
FTChiangrai United3‑1Trat FC
FTPTT Rayong FC2‑0Suphanburi FC
Turkey flag Turkey Super Lig
14:00Ankaragucu0‑0Yeni Malatyaspor
14:00Caykur Rizespor0‑0Goztepe
17:00Denizlispor0‑0Konyaspor
17:00Trabzonspor0‑0Genclerbirligi
FTAnkaragucu0‑4Yeni Malatyaspor
FTCaykur Rizespor0‑0Goztepe
FTDenizlispor0‑1Konyaspor
FTTrabzonspor2‑2Genclerbirligi
Turkey flag Turkey 1st Lig
13:30Bursaspor0‑0Osmanlispor
13:30Bursaspor0‑0Osmanlispor
13:30Istanbulspor AS0‑0Giresunspor
13:30Istanbulspor AS0‑0Giresunspor
16:00Adanaspor0‑0Adana Demirspor
16:00Menemen Belediye Spor0‑0Akhisar Belediye
FTAdanaspor0‑0Adana Demirspor
FTBursaspor3‑1Osmanlispor
FTIstanbulspor AS2‑1Giresunspor
FTMenemen Belediye Spor0‑1Akhisar Belediye
Turkey flag Turkey 2nd Lig:: red group
12:30Bayburt Grup Ozel Idare Genclik VE Spor0‑0Kirsehir Belediye Spor
12:30Elazigspor0‑0Tuzlaspor
12:30Etimesgut Belediyespor0‑0Bodrum Belediyesi Bodrumspor
12:30Sivas Belediye Spor0‑0Kahramanmarasspor AS
12:30Van Buyuksehir Belediyespor0‑0Kardemir
13:00Kastamonuspor0‑0Bandirmaspor
13:00Kastamonuspor0‑0Bandirmaspor
16:00Sakaryaspor0‑0Utas Usakspor A.s
FTBayburt Grup Ozel Idare Genclik VE Spor0‑3Kirsehir Belediye Spor
FTElazigspor0‑1Tuzlaspor
FTEtimesgut Belediyespor1‑1Bodrum Belediyesi Bodrumspor
FTKastamonuspor1‑2Bandirmaspor
FTSakaryaspor2‑2Utas Usakspor A.s
FTSivas Belediye Spor1‑1Kahramanmarasspor AS
FTVan Buyuksehir Belediyespor3‑0Kardemir
Turkey flag Turkey 2nd Lig:: white group
13:00Yeni Corumspor AS0‑0Gumushanespor
13:00Yeni Corumspor AS0‑0Gumushanespor
13:30Inegolspor0‑0Sancaktepe Belediye Spor
13:30Inegolspor0‑0Sancaktepe Belediye Spor
13:30Kirklarelispor0‑0Zonguldak Komurspor
13:30Kirklarelispor0‑0Zonguldak Komurspor
13:30Manisa Buyuksehir Belediyespor0‑0Hekimoglu Trabzon
13:30Manisa Buyuksehir Belediyespor0‑0Hekimoglu Trabzon
15:00Amed Sportif Faaliyetler0‑0Hacettepe SK
16:00Afjet Afyonspor0‑0Sanliurfaspor
16:00Tarsus Idman Yurdu0‑0AS Sariyer
FTAfjet Afyonspor4‑0Sanliurfaspor
FTAmed Sportif Faaliyetler0‑0Hacettepe SK
FTInegolspor1‑0Sancaktepe Belediye Spor
FTKirklarelispor1‑1Zonguldak Komurspor
FTManisa Buyuksehir Belediyespor6‑3Hekimoglu Trabzon
FTTarsus Idman Yurdu2‑0AS Sariyer
FTYeni Corumspor AS0‑1Gumushanespor
Turkey flag Turkey 3rd Lig:: group 1
12:30Karakopru Belediye SK0‑068 Aksaray Belediyespor
12:30Yeni Orduspor Kulubu0‑0Catalcaspor
13:00Cankaya FK0‑0Erzin Belediyespor
13:00Cankaya FK0‑0Erzin Belediyespor
13:00Duzcespor0‑0Artvin Hopaspor
13:00Duzcespor0‑0Artvin Hopaspor
13:00Serik Belediyespor0‑0Manisaspor
13:00Serik Belediyespor0‑0Manisaspor
13:00Tokatspor0‑0Kizilcabolukspor
13:00Tokatspor0‑0Kizilcabolukspor
13:30Silivrispor0‑024erzincanspor
13:30Silivrispor0‑024erzincanspor
13:30Sultanbeyli Belediyespor0‑0Yomraspor
13:30Sultanbeyli Belediyespor0‑0Yomraspor
16:00CI Group Buca0‑0Sile Yildizspor
FTCankaya FK1‑0Erzin Belediyespor
FTCI Group Buca1‑0Sile Yildizspor
FTDuzcespor0‑1Artvin Hopaspor
FTKarakopru Belediye SK1‑068 Aksaray Belediyespor
FTSerik Belediyespor3‑1Manisaspor
FTSilivrispor1‑124erzincanspor
FTSultanbeyli Belediyespor1‑2Yomraspor
FTTokatspor1‑2Kizilcabolukspor
FTYeni Orduspor Kulubu1‑3Catalcaspor
Turkey flag Turkey 3rd Lig:: group 2
12:30Cizrespor0‑0Kocaelispor
13:00Kozan Belediyespor0‑0Erbaaspor
13:00Payasspor0‑0Elazig Belediyespor FK
13:30Buyukcekmece Tepecikspor0‑01877 Alemdag Spor
13:30Buyukcekmece Tepecikspor0‑01877 Alemdag Spor
13:30Turgutluspor0‑0Esenler Erokspor
13:30Turgutluspor0‑0Esenler Erokspor
16:00Fethiyespor0‑0Agrispor 1970
FTBuyukcekmece Tepecikspor2‑11877 Alemdag Spor
FTCizrespor1‑1Kocaelispor
FTFethiyespor3‑1Agrispor 1970
FTKozan Belediyespor2‑1Erbaaspor
FTPayasspor2‑2Elazig Belediyespor FK
FTTurgutluspor1‑0Esenler Erokspor
Turkey flag Turkey 3rd Lig:: group 3
12:301954 Kelkit Belediyespor0‑0Nazilli Belediyespor
12:30Batman Petrolspor0‑0Altindag Belediyesi SK
12:30Malatya Yesilyurt Belediyespor0‑0Darica Genclerbirligi
13:00Muglaspor0‑0Bayrampasaspor
13:00Muglaspor0‑0Bayrampasaspor
13:00Muglaspor0‑0Bayrampasaspor
13:00Nevsehir Belediye Spor0‑0Osmaniyespor
13:00Nevsehir Belediye Spor0‑0Osmaniyespor
13:00Yozgatspor 1959 FK0‑0Karacabey Belediyespor AS
13:00Yozgatspor 1959 FK0‑0Karacabey Belediyespor AS
13:00Yozgatspor 1959 FK0‑0Karacabey Belediyespor AS
13:30Golcukspor0‑0Somaspor
13:30Golcukspor0‑0Somaspor
13:30Halide Edip Adivarspor0‑0Diyarbekirspor AS
13:30Halide Edip Adivarspor0‑0Diyarbekirspor AS
13:30Modafen FK0‑0Pazarspor
13:30Modafen FK0‑0Pazarspor
FT1954 Kelkit Belediyespor0‑2Nazilli Belediyespor
FTBatman Petrolspor1‑2Altindag Belediyesi SK
FTGolcukspor0‑1Somaspor
FTHalide Edip Adivarspor1‑0Diyarbekirspor AS
FTMalatya Yesilyurt Belediyespor1‑4Darica Genclerbirligi
FTModafen FK0‑0Pazarspor
FTMuglaspor0‑1Bayrampasaspor
FTNevsehir Belediye Spor1‑2Osmaniyespor
FTYozgatspor 1959 FK1‑2Karacabey Belediyespor AS
Ukraine flag Ukraine Premier League
14:00Dynamo Kiev0‑0Desna Chernihiv
14:00Dynamo Kiev0‑0Desna Chernihiv
16:30Kolos Kovalivka0‑0FC Lviv
16:30Kolos Kovalivka0‑0FC Lviv
FTDynamo Kiev1‑2Desna Chernihiv
FTFC Mariupol1‑1Olimpik Donetsk
FTKolos Kovalivka1‑0FC Lviv
Uruguay flag Uruguay Primera División:: clausura
19:00Club Atletico Progreso0‑0Rampla Juniors
19:00Danubio0‑0Cerro Largo
19:00Plaza Colonia0‑0Boston River
FTCD Nacional4‑1Liverpool
FTClub Atletico Penarol1‑0Defensor Sporting
FTClub Atletico Progreso2‑2Rampla Juniors
FTDanubio1‑2Cerro Largo
FTPlaza Colonia1‑0Boston River
USA flag USA Major League Soccer
19:30Portland0‑0D.C. United
FTAtlanta United FC1‑3Columbus
FTMinnesota United FC3‑1Real Salt Lake
FTMontreal0‑1Cincinnati
FTOrlando3‑3New England
FTPhiladelphia1‑1Los Angeles FC
FTPortland0‑1D.C. United
FTToronto FC3‑2Colorado
FTVancouver2‑1Houston
USA flag USA USL Championship
FTFC Tampa Bay Rowdies1‑1Atlanta United 2
FTHartford Athletic0‑1Louisville City FC
FTIndy Eleven2‑1Bethlehem Steel FC
FTLas Vegas Lights3‑1Fresno FC
FTNew Mexico United3‑1Colorado Switchbacks
FTOrange County SC2‑0El Paso Locomotive
FTPittsburgh Riverhounds1‑0Charleston Battery
FTSacramento Republic2‑1Rio Grande Valley FC Toros
FTSan Antonio FC3‑1OKC Energy FC
Int.Phoenix Rising4‑1La Galaxy II
USA flag USA USL League One
FTLansing Ignite FC4‑3Chattanooga
FTRichmond Kickers0‑1Forward Madison FC
FTSouth Georgia Tormenta FC1‑2North Texas SC
Venezuela flag Venezuela Primera División:: clausura
15:00Caracas0‑0Monagas SC
15:00Caracas0‑0Monagas SC
20:00Zulia0‑0Mineros Guayana
21:00Deportivo Tachira0‑0Carabobo FC
FTAcademia Puerto Cabello2‑1Atletico Venezuela
FTAragua FC3‑0Estudiantes de Caracas
FTCaracas1‑0Monagas SC
FTDeportivo Lara2‑0Lala FC
FTDeportivo Tachira2‑2Carabobo FC
FTLlaneros de Guanare1‑0Deportivo La Guaira
FTZamora FC3‑1Portuguesa FC
FTZulia4‑1Mineros Guayana
Vietnam flag Vietnam V-League
12:00Ha Noi FC0‑0Viettel
FTBecamex Binh Duong1‑5Song Lam Nghe An
FTFLC Thanh Hoa1‑3Than Quang Ninh
FTHa Noi FC5‑2Viettel
FTNam Dinh1‑1TP Ho Chi Minh

All kick-offs UK time

Back to top